Apie mus

Mes įsikūrėme 1995 m. kovo mėn. 25 d. 

Viskas prasidėjo nuo... 


1995 m. kovo mėn. 25 d. buvo įkurta organizacija, pavadinta Lietuvos evangeliškos bažnytinės muzikos sandrauga (toliau LELBMS). Tai organizacija siekianti ekumeniškumo evangeliškos bažnytinės muzikos plotmėje. O viso to iniciatorius - kantorius iš Vokietijos Frieder Gutowski. Į Lietuvą jis pirmą kartą atvyko 1991 m. su humanitarine pagalba, vėliau nuo 1994 - 1996 m. Nidoje vyko jo organizuojami "Tarptautiniai ekumeniniai giedojimo ir vargonavimo seminarai". O kaip šios gražios iniciatyvos rezultatas - gimė idėja įkurti bažnytinės muzikos sandraugą, kuri organizuotų ir propaguotų bažytinės muzikos renginius bei aktyvią veiklą Lietuvoje.

1998 m. birželio mėn, LELBMS įregistruota Lietuvos Teisingumo ministerijoje kaip visuomeninė, ne pelno organizacija, (šiuo metu asociacija) turinti antspaudą ir sąskaitą banke. LELBMS remia Lietuvos bei užsienio šalių įvairių bažnytinių chorų bažnyčios muzikų susivienijimų suriktos lėšos bei asmeninės aukos pagal Sandraugos pateiktus projektus.

LELBMS yra Europos Protestantiškos Bažnyčios Muzikos Konferencijos / European Conference for Protestant Church Music /  https://ecpcm.eu/ narė, su balsavimo teise metinėse konferencijose, į kurias kiekvienais metais siunčiame mūsų valdybos atstovus.

2018 m. rugsėjo mėn. ši konferencija vyko Lietuvoje. Plačiau apie tai skaitykite čia: